Fundacja Port Jachtowy Trzebież
 ul. Rybacka 26 72-020
 53.662064, 14.514254
REGON: 365463639
NIP: 8513199525
Poziom wody
Obecny poziom: 525 cm
Średni poziom: 512 cm
Tendencja:
temp: 6/4 °C
opady: 0 mm/h
zachm: 3%
ciśnienie: 1021 hPa
Trzebież
18 stycznia
21

O Nas

Trzebież to osada rybacka położona w ujściu Odry do Zalewu Szczecińskiego. Do 1945 nosiłą niemiecką nazwę Ziegenort. Dzisiaj to wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim, w gminie Police, choć z uwagi na swoją infrastrukturę, działalność i rozwój dziś powinno się o nim mówić raczej “miejscowość”. Należy do aglomeracji szczecińskiej. Trzebież dla społeczności żeglarskiej, to ważny punkt na polskiej mapie. Tu mieścił się bowiem słynny Centralny Ośrodek Żeglarski, który jednak nie przetrwał transformacji i popadł w ruinę. Dziś jednak odremontowany, jak jak w szancie o smukłych kliprach, powraca na swój stary, zapomniany szlak...Dzisiaj, pod nazwą Marina Trzebież działa tu fundacja, zarządzająca portem i prowadząca żeglarską działalność szkoleniową. Cały dochód Fundacji Port Jachtowy Trzebież jest przeznaczany tylko i wyłącznie na rozbudowę Mariny oraz na wsparcie dla projektów żeglarskich w całej Polsce.

Marina Trzebież oferuje dzisiaj 91 miejsc postojowych dla jachtów żaglowych z wodą pitną i prądem elektrycznym. Minimalna gwarantowana głębokość basenów to 2.5 m. Marina osłonięta jest obecnie ze wszystkich stron przed wiatrem. Dawna uciążliwość postoju przy wiatrach północnych została wyeliminowana przez przedłużenie północnego falochronu osłonowego oraz instalację pomostów falochronowych typu ciężkiego. Pomosty wyposażone sa w tzw. Y-bomy cumownicze. To sprawia, ze jest dziś najbezpieczniejszym portem schronienia na Zalewie Szczecińskim i Roztoki Odrzańskiej. Marina oferuje zaplecze socjalne i techniczne ze slipem i 30. tonowym dźwigiem. W marinie funkcjonuje stolarnia i warsztat mechaniczny. Zabytkowy budynek socjalny oferuje miejsca noclegowe dla żeglarzy. Marina oferuje również całoroczną opiekę nad jachtami. Czynna jest całą dobę, a nadzór nad powierzonym mieniem sprawują doświadczeni bosmani. Plac postojowy i akwatorium objęte są całodobowym monitoringiem z dostępem z zewnątrz przez Internet.

Do Mariny Trzebież prowadzą dwa tory podejściowe: północny z kierunku Świnoujścia (KK=150°) i południowy z kierunku Szczecina (KK=301°) oznaczone pławami podejściowymi i nabieżnikami.
Od strony lądu do Mariny prowadzi droga wojewódzka 114 ze Szczecina (31 km, 39 min).